Dini Soru / Sorular / Sevdiğime kavuşmak için dua var mı

Sevdiğime kavuşmak için dua var mı

Sponsorlu Bağlantılar

Sevdiğime kavuşmak için dua var mı

Soru

Selamun aleykum hocam. Ben birisini çok seviyorum oda beni çok seviyor fakat sevdiğim kişinin ailesi evlenmemize karşı çıkıyorlar sebebi şu ben üç sene önce birisiyle sevgili idim onunla fotoğraf çekmiştim fakat nasip olmadı ayrıldık bu adamda benim şimdiki sevdiğim kişinin ailesine bizim eskide kalan ilişkiyi açıkladı ve dedi ben bu kızla fotoğraf çektim bu benim eski sevgilim idi ve şimdi kalkmış oğlunuza benim eskimi mi alıyorsunuz kötü laflarda bulundu fotoğrafları gösterdi üstelik birde evli şimdi buna rağmen benim yuvamı yıkmaya çalıştı sevdiğim adam beni affeti yinede tüm bu duyduklarına rağmen yinede benim arkamda durdu. Fakat ailesi kabul etmiyor bir türlü diyorlar eğer biz bu kızı gelin alırsak ilerde başımız ağrıyacak sırf o eski sevgili olduğum adam yüzünden korkuyorlar peki ne yapmalıyım ben sevdiğim ile evlenebilmek için? Lütfen aydınlatır mısınız. Allah razı olsun yardımcı olursanız çok sevinirim lütfen bir yol gösterin.

Cevap

Aleykum selam hanım kardeşim. Hata olması veya doğru olsa bile zaman zaman insanın bazı şeyleri yaşaması ve bunların arkada kalması normal bir durumdur. İşin aslı sizinle evlenmeyi isteyen kişi size güveniyor ve sizi anlıyorsa aslında önemli olan budur. Bu konuda her insan benzer bir hata etmiş veya böyle bir olayı yaşamış olabilir. Asıl buna haksız yere sizi sıkıntıya sokan Allah’a hesap verecektir. Sizlere Allah’ın Ya cami birde Ya vedud isimlerini zikrederek dileğinizi Allah’a sunmanızı tavsiye ederim. Allah’u tealadan her zaman hayırlı olanı dileyin. O işleri yoluna koyan ve nasip ihsan edenlerin en hayırlısıdır.

El Vedud ve El Cami ismi şerifleri hakkında kısaca bilgi:

Özellikle “El-Cami” Bir araya getiren, toplayan, birbirine benzeyen, benzemeyen ve zıt olan zıt şeyleri bir araya getirebilen, toplayıp düzenleyen, “El-Vedud” Çok seven ve sevilen, müminleri seven, iyi kullarını seven, onları rahmet ve rızasına erdiren, cemalini, isimlerini ve bunların tecellileri olan mahlukatının güzelliklerini çok seven, çok uzakta olan anne-baba, sevgili yada eşlerin bir araya gelmelerini, kavuşarak aralarındaki hasret ve özlemi sonlandırmaları amaçlı kişiye özel olarak yapılan bir dua ve bir uygulamadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Livata günahı affedilir mi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Kız arkadaşı ile sevişmek yada öpüşmek günah mı?

Sponsorlu Bağlantılar Kız kıza sevişmek yada öpüşmek günah mı? Soru Ben bir kızım ve kız …

Kadınların çalışması caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar Kadınların çalışması caiz mi Soru Kadınların çalışması caiz midir kısaca açıklar mısınız. İslam …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.