Dini Soru / Sorular / Sevgi saygı hoşgörü ile ilgili kompozisyon örnekleri

Sevgi saygı hoşgörü ile ilgili kompozisyon örnekleri

Sponsorlu Bağlantılar

Sevgi saygı hoşgörü ile ilgili kompozisyon örnekleri

Soru

Merhaba arkadaşlar Sevgi saygı hoşgörü hakkında kompozisyon örneklerine ihtiyacım var. Bana türkçe dersi ödvim için Sevgi saygı hoşgörüyle ilgili bir tane kompozisyon örneği yazar mısınız ?

Cevap

Saydı ve sevgi daha küçük yaşlardan itibaren insanların öğrenmeleri gereken insani duygu ve karakterlerdir. İnsanlar arasındaki bağların oluşması ve güçlenmesi sevgi, saygı ve hoşgörü ile yerleşir. Bu özellikleri çocuklar daha küçük yaştayken aile içerisinde öğrenir ve çevresinde uygulamaya başlar. Aileye bu konuda büyük görevler düşmektedir. Bir aile sevgi ve saygıdan yoksun ise o ailede yetişen kişilerde o şekilde büyür ve bütün toplum zamanla bundan etkilenir.

Aile içinde saygılı davranan bir çocuk toplumda da saygılı davranır. Toplumda saygı insanlar arasında barışı sağlar. İnsanlar birbirlerine saygı duyarsa birbirlerinin hakkında gözetir. Bu da insanların birbirleriyle uyum içinde yaşamasını sağlar O toplum gelişir ve ilerler. Diğer toplumlarda daha üstün bir durum kazanır
Toplumda saygı tek başına yeterli değildir.

Saygı ve sevgi farklı unsurlardır ama biri olmadan diğeri işe yaramaz Saygı ve sevginin bir arada bulunduğu toplumlar uzun ömürlü olur ve hiçbir zaman kargaşa içine düşmez. O toplumda saygı ve sevgi ne zaman kayboldu ise o zaman o toplum çöker. Bu yüzden bizde birbirimize saygılı davranmalıyız Her zaman başkalarının sevincini ve acısını paylaşmalıyız. İnsanları sevmeli onları birbirinden ayırma malıyız.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: hoşgörü ile ilgili kompozisyon örnekleri

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir yorum

  1. güzel çok işime yaradı sağolasın kardeş 😀

    bu arada lol oynayan varsa sölesin vs atak 1 v 1 adım:sen söle ozamna sölerim 😀
    komik bence

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.