Dini Soru / Sorular / Sevgili için dua etmek

Sevgili için dua etmek

Sponsorlu Bağlantılar

Sevgili için dua etmek

Soru

Selamın aleyküm hocam ben ALLAH TAN BİR şey istiyorum sevdiğim kızı oturduğum yerde aklıma geliyor ve hemen dua edesim geliyor hemen ardından bir daralma geliyor bu daralma dua etmemi engelleme çalışıyor o daralmayı takmayınca gidiyorum dua ediyorum sevdiğimi istiyorum o daralma kayboluyor bu nedir?

Hocam ben dua ederken sevdiğimi isterken ALLAH tan içime bir şey geliyor sonra diyorum ki ben onu ALLAH tan isteyemiyorum onu kalpten isteyemiyorum diye sonra üzülüyorum o bana nasip olmayacak mı diye bu nedir?

Hocam sevdiğim kızla ilgili şeytan ve nefsim bana çok vesvese veriyor ama benim ALLAHA yeminim PEYGAMBERİME sözüm var onunla evlenmeden asla zina işlemeyeceğim diye bu ALLAHIN verdiği bir imtihan olabilir mi?

Cevap

Aleykum selam, dua ederken gerçekten hayırlısını isteyin, hakkınızda hayırlı olup olmadığını, size nasip olacak mı sadece Allah bilir.
Kendinizi şartlamışsınız illa o olacak diye. Sadece onunla mutlu olacağınıza şartlandırmışsınız kendinizi, bu yüzden çok istiyorsunuz. Helal yoldan beklemeye ve zina etmemeye dikkat edin. Allah gönlünüze göre versin.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.