Dini Soru / Sorular / Sevgili için istihareye yatmak

Sevgili için istihareye yatmak

Sponsorlu Bağlantılar

Sevgili için istihareye yatmak

Soru

İstihareye yatırdım ama hayr mı şer mi anlayamadım

Sevgilimden ayrıldım ama onu çok seviyorum ve tekrar barışmak istiyorum hayır mı şer mi diye. İstihareye yatırdım birini o da şöyle görmüş: Bir kızla bir erkek kavga ediyorlarmış sonra erkek kıza arkasından sarılmış kız ellerini tutmuş kız mutluymuş. Kızın başında hakî yeşili bir örtü varmış ama erkek karanlıkmış. Sizce hayır mı şer mi tekrar barışmalı mıyım yoksa tamamen bitirmeli miyim?

Cevap

Selamun aleykum kardeşim. Başka birisi değil herkes kendisi için istihareye yatması gerekir sünnet olanı budur. Rüyanız karışık bir rüyadır. İstiharenizi tekrar edin ve bu sefer siz istihareye yatın. İstihareden önce aslında istişare yani bilenlere danışma gelir. Eğer danışarak bir sonuca ulaşılamazsa o zaman istihareye yatılır. Allah’tan hayırlısını dileyin. Haram ilişkilerden ve görüşmelerden uzak durun o zaman Allah size yardım edecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevilik ve müslümanlık arasındaki farklar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: sevgili için istihareye yatılır mı, Sevgili için istihare

İlgini Çekebilir

Gusül abdesti nasıl alınır kısaca

Sponsorlu Bağlantılar Gusül abdesti nasıl alınır kısaca Soru Merhaba hocam. Gusül abdesti ne demektir ve …

Dinleyerek namaz kılınır mı

Sponsorlu Bağlantılar Dinleyerek namaz kılınır mı Soru Erkek hocanın sesi namazımı bozar mı? Ben namaz …

6 Yorumlar

  1. Merhaba , ben erkek arkadaşımla ilişkimiz hayırlı yoksa değil mi diye istihareye yatmak istiyorum, doğru mudur ?

    • Merhaba. Böyle bir şey için istihare yapılamaz maalesef. Ancak evlenmek için bir adım atılırsa ve kararsız kalınırsa işte o zaman bu evlilik hayırlı mı değil mi diye istihare yapılabilir.

  2. Merhaba bu rüya aslında istiare duası gibi bir şey hakkımda hayırlısını görmek niyetiyle yatmıştım.Rüyamda bir domates serasının içindeyim ailemde var seranın içindeki domatesler daha fidan 30cm kadar ben seranın içini incelerken babam domates serasinin 4 veya 5.ci sırasına küçük abdestini yaptı küçük abdestinin sesi şiddetli ve .net duyuluyordu sonra bir anda ailem seranın içinden kayboldular.ben nereye gittiklerine bakınırken karşım da uzaktan akraba olan o zamanlar beğendiğim kişiyi gördüm seranın çıkış kapısında elinde sarı küçük bir su hortumuyla geçeceğim yerleri su püskürtüyordu bende oradan nasıl ayaklarım kirlenmeden geçerim derken bir anda kirlenmeden onun yanına geçtiğimi farkettim geçtiğim yer yeni sıvası yapılmış içinde hiç eşya olmayan boş bir odaydı olayı her ne kadar anlamasamda sohbet etmeye başladık gerçek hayatta tek kelime bile edememisken orada akıcı ve samimi şekilde konuşuyorduk sonra odanın ortasında derme çatma daha yeni sıvası yapılmış küçük bir çeşme farkettim çeşmeden abdest almak için eğildim abdestimi akrabalarımdan 2 kişi yarıda kessede abdestimi tamamladım derken bir baktım bütün kıyafetlerim ıslanmış o anda beğendiğim[dindardır]kişi elinde yeni ve tertemiz beyaz bir havlu uzattı almakta çok terettüt etsemde aldım ve ıslanan kıyafetlerimi kurulamaya çalıştım lakin tam kurulayamadim bana dışarıya çıkmamızı güneş ışığında kurulanmami söyledi bende tam dışarıya çıkacakken dışarıda ailemin beni beklediğini gördüm beğendiğim kişiye dedim ki ben ailemin yanına seninle çıkamam kurulanmasamda olur deyince elimden tutup ailemin önüne yâni güneş ışığına zorla çıkarttı ve hicbir zaman beni bırakmayacağını söyleyerek elimi kenetlercesine tuttu ailem bizi bu şekilde görünce hoşlanmasalarda arabalarına binip gittiler öyle el ele kaldık sohbet ederek.rüyamı yorumlarsanız sevinirim şu ana kadar bu rüyamı yorumlayan olmadi bu rüya nadir hatırladığım ve etkisinde kaldığım bir rüyadır ilgilenirseniz sevinirim hayırlı günler

  3. Merhaba Elif Kübra. Rüyan istihare için çok olumlu ve çok hayırlıdır. Aslında istiharede görülen rüyayı yorumlamaya gerek yoktur. Çünkü ya olumlu yada olumsuzdur denmesi yeterlidir. Önünde bulunan engellerin aşılacağına, kısmetinin açık olacağına ve sonunda tüm isteklerinin gerçekleşeceğine alamet eder. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah’tır.

  4. Merhabalar. Ben 2 gündür istihareye yatıyorum 1 yıl görüştüğüm biri için. Şuan ayrıyız. İlk gece heycandan hemen uyuyamadım ve gece bi kaç kere uyandım. Her uyandığımda farklı rüya gördüm. Önce beyaz elbiseli bi kız çocuğu gördüm. Tekrar uyuduğum renkli kazaklar gördüm siyahta vardı. Ertesi gece yağmur yağıyodu uyandım tekrar uyudum kalp gördüm yine uyandım evlendiğimi gördüm. Kalbim ona ısınıyo hep. 7 gün boyunca hep böyle mi olucak nasıl anlayacağım ben hayırlı olup olmadığını

    • Merhaba. İstiharede kalbin bir şeye ısınması yeterli bir işarettir ve istihare yapmaya devam edilmesi şart değildir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.