Dini Soru / Sorular / Sevgilimle kaçmak istiyorum

Sevgilimle kaçmak istiyorum

Sponsorlu Bağlantılar

Sevgilimle kaçmak istiyorum

Soru

Kaçmayı düşünüyorum ailem sevdiğim adamı istemiyor ne yapmalıyım?

Selamun aleykum hocam, yaşım 19 yaklaşık bir buçuk senedir konuştuğum biri var. Kendisi hayatıma girdiğinden beri beni çok değiştirdi açıktım kapanmama vesile oldu onun sayesinde oturaklı ciddi bir kız oldum. Fakat biz Kürt olduğumuz için babam Türk’lere kız vermem diyor. Zaman’ında gelip babamla konuştu babam ona ben karışmam dedi kızım bilir dedi ama gittikten sonra benim suratıma para fırlatıp numaramı değiştirmemi söyledi. Kısacası istemedi ne yaptıysam olmadı herkes kabullendi babam istemedi annem konuştuğum insanı seviyor arayıp konuşuyorlar ama babamın korkusundan söylemiyor kızıp beni döver diye. Şimdi ise konuştuğum kişiyle yuva kurmak istiyoruz kaçmayı düşünüyorum evet bu doğru değil ama ben mutlu olacağıma inanamıyorum sizce ne yapmalıyım?

Cevap

Aleykum selam kardeşim böyle bir şey yapman ancak ve ancak hata olur. Aile, kenara atılabilecek bir kavram değildir. Biraz daha zamana bırakın ve amca, dayı gibi aile büyüklerinden yardım alın. Dinimizde ırk ayrımı, ırk üstünlüğü asla yoktur. Müslüman olması yeterlidir. Fevri davranıp hayatını yakabilirsin, o yüzden herkese danış, ve destek iste. Hacet (istek) namazı kılın ikiniz de. Allah’a emanet olun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir yorum

  1. O insan iyi bir insan olabilir ama aile rızası olmadan kaçıp evlenmeniz doğru olmaz. Babanızın yaptığı da doğru bir şey değil fakat siz kaçtığınızda her şey düzelecek mi? Sizinle aynı şeyleri yaşamasam da bende bir insanım ve sizi anlayabiliyorum. Allah’a sığının duanızı eksik etmeyin babanıza Allah doğru yolu göstersin inşallah. Ne yaşayacağınızı bilemeyiz sizin için hayırlısı olup olmayacağını Allah bilir. Allah muhakkak size doğru yolu gösterecek Allah size doğru yolu gösterir umarım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.