Dini Soru / Sorular / Sevinçler paylaştıkça çoğalır sıkıntılar paylaştıkça azalır sözü ne anlama gelir

Sevinçler paylaştıkça çoğalır sıkıntılar paylaştıkça azalır sözü ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Sevinçler paylaştıkça çoğalır sıkıntılar paylaştıkça azalır sözü ne anlama gelir

Soru

Merhaba arkadaşlar. Sevinçler paylaştıkça çoğalır sıkıntılar paylaştıkça azalır sözü ne anlama gelir lütfen yardımcı olur musunuz. Şimdiden teşekkür ederim.

Cevap:

Sosyal bir varlık olan insan her zaman ve neredeyse hayatının her yönünde paylaşmaya ihtiyaç duyar. İyi, güzel ve mutluluk verici şeyleri paylaşmak insana huzur ve yaşama sevinci verir. Acıları paylaşmak ise onların azalmasına neden olur.

İnsan her zaman yanında sevinci de üzüntüyü de paylaşabileceği bir insan ister. Bu insan bazen bir kardeş bazen bir dost olur. Eğer hiç kimseye dökmezse içini sabahlara kadar ağladığı olur. İşte böyle anlarda insan eğer içini dökmezse kendi kendine içten içe dertleri büyür ve bu dert içini kemirir. Bu durumda da hem kendi huzuru kaçar hem de etrafındakilerin huzurunu kaçırır. Bu yüzden ne olursa olsun zor günlerinizde bir omuz verecek derdinizi paylaşabileceğiniz bir dostunuz olmalı.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.