Dini Soru / Sorular / Şeytan bana çok vesvese veriyor

Şeytan bana çok vesvese veriyor

Sponsorlu Bağlantılar

Şeytan bana çok vesvese veriyor

Soru

İyi Günler. Lütfen bana yardımcı olun bir senedir çok vesvese geliyor bana . abdest alırken , namaz kılarken veya normal günlük hayatımda. Ayrcıca bazen acaba namaz kılarken saçım göründü mü diye bir kat daha örtü alıp tekrar namaz kılıyorun.Bu vesveseler yüzünden haftada iki üç kere gusül abdesti aldığım oluyor ve en ufak bir şeyde mesela bir resim gördüğümde veya filmdeki bir sahnede herhangi bir kaza olmasa bile ya guslüm bozulmuşsa diye gusül abdesti alıyorum alıyorum. Şu anda da oruçluyum rüyamda bir şey gördüm ama herhangi bir akıntı yok gibi zaten ben akşama gusül alırım yine ama bugünkü namazları kılsam mı. Vesvese mi yoksa gercekte mi bilmiyorum lütfen yardımcı olun .

Cevap

Hayırlı günler kardeşim. Bunların hepsi vesvese. Bundan kurtulmak Allah’ın izniyle çok kolaydır. Dini hüküm neyse onu yapmalısın ve kesinlikle şüphe geldiğinde o şeyi tekrar etmemelisin o zaman bir süre geçecektir. Acaba şöyle oldumu demekle iş yapılmaz zaten bu vesveselerden size günahda dokunmaz.Siz sadece kendi kendinize haksızlık etmiş oluyorsunuz. Allah’ın affettiği bir şeyi siz dert edinmiş oluyorsunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.