Dini Soru / Sorular / Şeytan ve namaz

Şeytan ve namaz

Sponsorlu Bağlantılar

Şeytan ve namaz

Soru

Allah birdir her zaman her yerdedir. Biz namaz kılarken deniyor ki şeytan karşımıza geçip dalga geçiyormuş esnetip namazımızı bozdurmaya çalışıyormuş. Şeytan da her zaman her yerde midir ki bu imkansız. Çünkü her zaman ve heryerde olmak sadece Allah a mahsustur. Şeytan bunu Nasıl yapıyor. Aklım almadı bu işi. Yardımcı olursanız memnun olurum.

Cevap

Merhaba bu durum şöyledir: Allah’ın lanetlediği şeytan en büyük şeytandır, bundan başka dünyanın her yerine yayılmış şeytanın evlatları, büyük ve küçük şeytanlar vardır yani şeytanın emrinde olan bir ordusu bulunur. Ayrıca her insana özel bir şeytan bulunur ve onu sürekli doğru yoldan ayırmaya çalışır. Kişi namaza durana kadar ve namazda sırasında da şeytan uğraşır. Kişi namaz kılmaz ise şeytan sevinir, o kişinin karşısında mutluluğunu belirtir. Bunlar imtihanımız gereğidir.
Keramet sahibi evliyaullahın aynı anda birden fazla yerde bulundukları olmuştur, bunlar çok fazla yazılı kaynakta vardır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.