Dini Soru / Sorular / Şeytanın vesveseleri nasıl olur

Şeytanın vesveseleri nasıl olur

Sponsorlu Bağlantılar

Şeytanın vesveseleri nasıl olur

Soru

Aklıma Allah ile ilgili vesveseler gelince şöyle bir düşünce oluştu tövbe haşa dinden çıkarsın sonra yine girersin bu nasıl bir düşünce dedim ciddi ciddi düşündüm bunu belkide şeytan düşündürdü belkide şeytana uydum. O ara uykuluydum birde uğraşamam dedim ALLAHIM SEN baş edersin bunlarla vesveseleri ALLAHA bıraktım. sonra şey düşündüm sabah kalkınca yine eskisi gibi olurum gece vesveselerim gelse de tövbe imanım gitsede sabah yine aynı olurum gibi düşünce geçti böyle saçmalık olur mu? Bunları ben mi düşünüyorum yoksa şeytan mı düşündürüyor kandırmaya çalışıyor eğer vesvese düşüncesini beğenirsen sorumlu oluyormuşsun bunu yeni öğrendim. Ben bilemedim sabah kalktığımda ALLAHLA konuştum. Şimdi ben ne yapacağım dinsiz mi oldum nefsimin zayıflığımı şeytanın beni kandırması mı?

Cevap

Selamun aleykum kardeşim.Vesvese yüzünden iman gitmez.Vesveseyi şeytan sokuyor aklına ve sana vesveseyi beğendiğini zannetiriyor halbuki böyle birşey yok.Sana bir günah yoktur, vesvese geldiği zaman hemen abdest al,işlerine besmeleyle başla.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.