Dini Soru / Sorular / Sigara içmemek için Allah’a söz vermek

Sigara içmemek için Allah’a söz vermek

Sponsorlu Bağlantılar

Soru

Ben ciddi bir şekilde Allaha sigara içmicem diye söz verdim Psikolojik şifa bulmak için sonra saçma oldugunu fark ettım ve Allah’ın affediciligine güvenerek sigaraya geri başladım ögrenciyim 45 lira yemin kefareti verdim benim merak ettigim sigara içmeye devam etmemde bir sakınca var mı sözümü bozdum diye Allah bana kötü şeyler nasip eder mi?

Ben ciddi bir şekilde Allaha rabbim sana söz sigara içmicem dedim senden psikolojik şifa istiyorum dedim bundan dolayı sigara bıraktım sonra bunun cok sacma oldugunu fark ettim ve sigaraya geri başladım Şimdi ben sigara içiyorum 45 lirada yemin kefareti verdim ögrenciyim ben sigara içmeye devam etsem allah gayıl olur mu?

Cevap

Evet Allah mutlaka affedicidir ama edilen bir sözü tutman gerekir. Sözünü bozduğun için sana yemin kefareti gerekir. Bugün için yemin kefareti 10 fakiri bir gün doyuracak şekilde olmasıdır buda yaklaşık 150 tl eder.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Kadınların çalışması caiz mi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: Allaha soz verdim ama sigara icti

İlgini Çekebilir

Kadınların çalışması caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar Kadınların çalışması caiz mi Soru Kadınların çalışması caiz midir kısaca açıklar mısınız. İslam …

Livata günahı affedilir mi

Sponsorlu Bağlantılar Livata günahı affedilir mi Soru Hocam ben daha yeni ergenliğe girdiğim sıralarda livata …

3 Yorumlar

  1. Hocam benim sigara kefaretimi bi tanığımız ödedim demişti benim adıma. Ama şimdi konuşmuyoruz onunla da. Böyle bişey mümkün mü. Ben ona güvenerek nasılsa ödendi diye sigaraya geri başladım bayağı da içtim. Benim şimdi napmam lazım hocam ?

  2. Hocam Selamün Aleyküm, Ben okb hastasıyım kafama herşeyi takan birisiyim. Ben uygun olmayan video ve istimnaya tövbe ve yemin ettim. Ve bozdum yeminimi maalesef. Ben yenimi kasıtlı olarak bir kere bozdum fakat bana durduk yere aklıma kötü şeyler geliyor ve zevk alma şeyi oluyor. Erkek arkadaşıma tokalaşırken sarılırken ya da tv de bişey gördüğümde, karşı cinse baktığımda, aklıma saçma görüntüler geldiğinde resmen zevk alıyorum. Oturup kalkarken de oluyor. Sanki ben isteyerek yapıyorum gibi hissediyorum. Ve bunların her olduğunda yeminimi tekrar bozmuş gibi hissediyorum. Bu dediklerimi yaparken oluyor ama ben olmasını istemiyorum acı çekiyorum her olduğunda. Ben bu durumda istimna ve uygunsuz video izlemiş mi oluyorum. Yani yeminimi birden fazla mı bozmuş oluyorm. Nasıl kefaret ödemem lazım. Ne yapmam lazım hocam acı çekiyorum resmen. Nolur bişey deyin içimi rahatlatın. Hiçbi cevap beni tatmin etmiyor resmen içim acıyor hocam.

    • Aleykum selam. Yemin kefareti bir kere yerine getirilir ve artık o yeminin hükmü kalmaz.

      Diğer anlattığın nedenlerden dolayı gelen akıntılar ise cünüp yapmaz ve mastürbasyon yerine de geçmez. Sadece namaz abdestini bozar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.