Dini Soru / Sorular / Şiiler kaç vakit namaz kılar

Şiiler kaç vakit namaz kılar

Sponsorlu Bağlantılar

Şiiler kaç vakit namaz kılar

Soru

Selamun aleykum. Merhaba değerli hocam. Ben elhemdulillah namaz kılıyorum günde 5 defa namaz kılıyordum fakat sonradan namazları birleştirip 3 defa kılmaya başladım vaktin mi yok derseniz bazen oluyor bazen olmuyor. Bende bir 5 kılayım bir 3 kılmayayım diye 3 defa kılıyorum. Ehli sünnette namazı fakat kocam 3 defa şia namazı kılıyor elleri açık bana da sende benim gibi kıl diyor zorlamıyor ama sadece kıl diyor ne yapmalıyım? Birde biz kalabalık bir aileyiz kocamın babası kardeşi de bizimle kalıyor ve babası şia namazı kılıyor ve haşa Osman’a Ebu Bekir’e Ömer’i lanetliyor küfür falan. Onun yerine ben korkuyorum nasıl böyle bir şeye cesaret eder diye. Kocamın da lanetlediğini duymadım ama babası ne derse o yani tasdikliyor. Ben böyle biriyle evli kalmamalı mıyım? Yol gösterin lütfen Allah razı olsun.

Cevap

Aleykum selam hanım kardeşim. Kuran ve sünnette namazlar beş vakittir ve her namaz için belirlenen bir vakit vardır. Bu namazları başka türlü kılmak veya birleştirmek asla caiz değildir. Küfre girmeyen bir kimseyle evlilik caizdir bunun adı şu veya bu olsa bile. Ancak Hz. Ebu Bekir, Hz. Ömer ve Hz. Osman gibi büyük sahabelere sövmek ve lanet etmek çok çirkin günahlardandır. Namazlarınızı mutlaka 5 vakit olarak kılın asla 3 vakte düşürmeyin. Sahabelere dil uzatıldığında engel olamıyorsanız en azından kalbinizle buğzedin. Açıkça eşiniz küfre düşmediği sürece evli kalmanızda bir sakınca yoktur.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.