Dini Soru / Sorular / Silikon yaptırmak günah mı

Silikon yaptırmak günah mı

Sponsorlu Bağlantılar

Silikon yaptırmak günah mı

Soru

Merhaba benim göğüslerim hiç yok ben kendimi kadınsı hissedemiyorum, Eşimde dalga geçiyor benimle çok üzülüyorum silikon yaptırsam günah olur mu!

Cevap

Esas olarak, akl-ı selim sahibi bir insan Allah’ın kendisine verdiği vücut elbisesine razı olur ve verdikleri için şükreder. sizde şükrederek Allah’ın takdirini kazanabilirsiniz. Meseleye dini açıdan bakıldığında üç husus karşımıza çıkmaktadır:
Birincisi, bu işlem şeytani bir vesveseden kaynaklanmaktadır. Nitekim Şeytan Hz. Âdem (as)’e secde etmeyip Allah’ın rahmetinden uzaklaştırılınca şöyle demeye başladı:
“Onlara muhakkak emredeceğim de Allah’ın yarattıklarını değiştirecekler… Kim Allah’ı bırakarak şeytanı dost edinirse, şüphesiz, açıktan açığa büyük bir ziyana düşmüş demektir.” Nisâ Sûresi, 119.
ikinci husus ise bedene eziyet verip, azap ve ızdıraba sokmaktır.
Üçüncü husus da, bu ameliyat çok pahalıya yapıldığından büyük bir israfa yol açmasıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

2 Yorumlar

  1. Hocam çok af edersiniz ama Allah’ın verdiği gibi kalmıyor. Süt emzirme dönemi falan derken küçülüp sarkıyor. Aksine silikon eski haline getiriyor ( aşırıya kaçmamak şartıyla)

  2. Değerli kardeşim. Bizim imtihanımız ve sabrımıza karşı alacağımız mükafatlar bu noktada kendisini belli eder ve ortaya çıkar. Sağlık ve zaruretlerden dolayı caiz ama güzellik için silikon ve estetik ameliyatlar caiz değildir. Halbuki kendisine çocuk vererek sayısız sıkıntılara katlanan ve yıpranarak bir çok güzelliğini kaybeden bir kadına eşi daha çok sevmeli ve daha çok saygı duymalıdır. Allah’a emanet olunuz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.