Dini Soru / Sorular / Sinirli insana nasıl davranmalı

Sinirli insana nasıl davranmalı

Sponsorlu Bağlantılar

Sinirli insana nasıl davranmalı

Soru

Sinirli baba hakkında

Selamun aleyküm hocam.
Babam yapı itibariyle sinirli bir insan. Karşısındaki insanı yüksek sesiyle bastırmaya çalışıyor. Hep benim dediğim doğru hep ben haklıyım. Hele ki dini konularda konu açmaya korkuyorum. Allah korusun yanlış bir şey söyleyecek diye. Bu nedenle genelde içime atıyorum çünkü babaya karşı gelmek istemiyorum. Bu arada tahsilli bir insanım, genelde okumayı öğrenmeyi seviyorum. Ama babam için üzülüyorum bildiklerimi de anlatamıyorum diye. Çünkü dünya için bu kadar kendisini yıpratıyor. Rabbim yol gösterir inşallah. Bu konuda neler yapabilirim. Allah razı olsun.

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Baban için üzülmen doğaldır fakat koskoca peygamber hz Nuh bile oğlunu kurtaramadı, oğlu Kenan kafir olarak öldü. Sen saygını koru, neticede babandır. Çok iyi ilim bilebilirsin ama anlatmak istediğinde karşıdakinin seni asla anlamayacağını biliyorsan, nefesini tüketme kardeşim. Ama namaz, oruç gibi konularda yanlışlarını görürsen, dolaylı yoldan bir kez anlatmaya çalış. Allah sizden de razı olsun. Allah’a emanet olun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: sinirli bir insana nasil davranilmali

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.