Dini Soru / Sorular / Soru sorarken yaptığımız günahları söylemekte sakınca var mıdır

Soru sorarken yaptığımız günahları söylemekte sakınca var mıdır

Sponsorlu Bağlantılar

Soru sorarken yaptığımız günahları söylemekte sakınca var mıdır

Soru

Selamun Aleyküm ben mescitte namaz kıldıktan sonra vaktim olduğu için kulaklıkla kuran dinlemek istedim namaz kılmak için gelen biriyle sohbet ettik bana müzik mi dinliyorsun dedi ben hayır deyince Kuran mı dinliyorsun dedi evet dedim ne kadar güzel dedi ve bende gülümsedim sonra aklıma takıldı Kuran dinlediğimi söylediğim için riyada mı bulundum?

Bir sorum daha var acaba biz buraya sorularımızı yazarken bazen yaptığımız günahları da söylüyoruz bunda sakınca var mıdır? Çünkü bir hadiste işlediği günahlarını açığa vuranlar dışında ümmetimin tamamı affedilmiştir.deniyor.

Allah sizlerden razı olsun.

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Çok önemli konulara değinmişsiniz. Evvela eğer bir kötü düşünceye sebebiyet verilme ihtimali var ise durumu açıklamak sünnettir. Böylece o kimsenin acaba bu kimse camide müzik mi dinliyor gibi su-i zanda bulunmasına engel olmuş oldunuz. Bu riyakarlık değildir zarurettir kaldı ki camide oturup kuran okumak, namaz kılmak ve zikirle meşgul olmak yine riyakarlık olmaz çünkü cami bunun içindir.

Soru sorma konusunda ise, bizler özellikle sayfamızda üyelik mecburiyeti getirmedik ki insanlar tanınmadan rahatça sorularını sorabilsinler. Aynı zamanda üye olan kimselerin bilgisi de zaten hem sınırlıdır hemde görünmemektedir. Dolayısıyla rahatça sorular sorulabilir bunda bir sakınca olmaz inşaallah. İlmin yarısı sormaktır, soru sormadan insan öğrenemez o halde sormalıyız ki öğrenelim ve ilmimizi geliştirelim.

Allah sizlerden de razı olsun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.