Dini Soru / Sorular / Sosyal medyadaki asılsız haberler

Sosyal medyadaki asılsız haberler

Sponsorlu Bağlantılar

Sosyal medyadaki asılsız haberler

Soru

Merhaba, hocam sosyal medyalarda insanlara sürekli hayret verici haberler, videolar ve resimler sunulmakta mesela büyük insan iskeletleri yada bir yabancı ülkede cami yapımında kubbenin konulması için vinç verilmemişte hocanın duası ile kubbe havalanarak tepeye konuyor. Günümüzde bu şekilde alenen mucizeler mevcut mudur veya olduğunda sırf içinde Müslümanlık var diye inanmamız mı gerekir? Saygılar.

Cevap

Merhaba kardeşim. Bu tür şeylere inanmak mecburiyetinde değiliz. Mucizeyi gösteren peygamber artık gelmeyecektir. Elbette duası makbul olan bir Allah dostunun duası kabul olabilir ve kerametler meydana gelebilir. Ancak sanal alemde ve özellikle sosyal medyada ortaya atılan iddiaların büyük çoğunluğu sahte ve yalandır maalesef. Elbette doğrularda vardır ama bunlar seçmek çok zordur. Bahsettiğiniz şeylere inanma mecburiyetimiz olmadığı gibi bunlara ayırdığımız zaman dahi israftır. Bunun yerine faydalı bir ilim veya kuranı kerimden bir kısım okuyabiliriz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.