Dini Soru / Sorular / Suizanda bulunmak ne demek

Suizanda bulunmak ne demek

Sponsorlu Bağlantılar

Suizanda bulunmak ne demek

Soru

Hayırlı akşamlar hocam,bugün size çok soru sordum ama verdiğiniz cevaplardan birinde ne kadar sorarsak sorayım tam tersine memnun olacağınızı söylemişsiniz.Teşekkür ederim…Ben de bundan aldığım güvenle size rahatsız olduğum bir konuda sormak istiyorum.Bugün arkadaşımla buluştuk.Konu günümüzde yaşanan ahlaksızlıklara geldi.Arkadaşım bunda günümüzdeki dizilerin önemli payı olduğunu söyledi.Ben de ona ek olarak;bu durumun masonların bir planı olduğunu,ve bunu gerçekleştirmeye yönelik çalışmalar içinde olduklarını söyledim.Fakat eve geldikten sonra içime bir kurt düştü.Ben böyle diyerek ülkede çekilen bütün dizilerin masonların planına dolaylı yoldan veya direkt katkı sağladığını söylemiş mi oldum?Benim bildiğim küfre yardım etmek de küfürdür.Bundan dolayı da bütün dizi yapımcılarını kafir olarak tekfir mi etmiş oldum?İçlerinde masonlara yardım etmeyen,dindar yapımcılar varsa onları da haksız yere tekfir etmiş olduğumdan Peygamberimizin(S.a.v) bir hadisi gereği bu küfür bana mı döner?Ama bunları arkadaşıma söylerken aklımda bütün yapımcılar yoktu.O şekilde bir tekfir etme niyetim de yoktu.Ameller niyetlere göre olduğu için bu endişem gereksiz midir yoksa?

Cevap

Hayırlı günler kardeşim. Günümüzde medya ve özellikle dizi ve sinemalar toplumu ve kitleleri bir etkileme aracı olmuştur. Özellikle ailelerin ve gençlerin en çok etkilendiği bir yönü de dizilerdir. Bu dizilerin neredeyse çoğu gerçekten ahlaksızlığı ve her türlü fuhşiyatı normal hale getirecek yayınlar yapmaktadırlar. Bu alanda samimi ve faydalı şeyler yapanlarda vardır. Bunları istisna ederek öyle denebilir. Burada sizin niyetinizin böyle olmadığını belirtiyorsunuz zaten. Bundan dolayı endişelenecek bir durum söz konusu değildir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.