Dini Soru / Sorular / Sürekli birinin öleceğini düşünmek

Sürekli birinin öleceğini düşünmek

Sponsorlu Bağlantılar

Sürekli birinin öleceğini düşünmek

Soru

Sürekli birinin kendini öldüreceğini ona qore bana aileme zarar qeleceyini o ölürse ben düşünüyorum diye oldu günah olur mu bana? Ben istemiyorum düşünmek lakin sıkıntı ediyorum kalbim rahatsız rica ediyorum soruma cevap verin. Azerbaycan’dan yazıyorum.

_______________

Birinin surekli kendini intihar edeceyin dusunuyorum istemiyorum dusunmek istemeden aklima qeliyor eyer o olurse kendine zarar verirse bana qunah olur mu?

Cevap

Merhaba kardeşim. Konuyu anlayabildiğimiz kadar izah etmeye çalışalım inşaAllah, bir insanın intiharından başkası sorumlu değildir çünkü intihar eden kişi kendisinin katili olur. Sizin düşünmeniz o kişinin intiharını etkilemez. Kendinizi boşuna üzmeyin kardeşim. Size bir sorumluluk yoktur.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: birinin öleceğini düşünmek, annemin olecegini dusunmek, birinin öleceğini hiss etmek, sürekli annesinin öleceğini düşünmek

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

4 Yorumlar

  1. Lütfen yardımcı olun ben sürekli annem ölecek diye düşünüyorum gerçek olur mu düşünmeki istemiyorum korkuyorum

    • Merhaba Gül kardeşim. Senin bunu düşünmenle bu şey asla gerçek olacak değildir. Korkma ve Allah’a tevekkül et. Bu korkular ve endişeler boşu boşunadır.

  2. Lütfen yardımcı olun ben sürekli birilerin öldüğünü düşünüyorum kendimi böyle şeyler düşündüğüm için nefret ediyorum sorumlu hissediyorum neden böyle bir şeyler düşündüğümü anlayamıyorum kendimi sorumlu hissediyorum.

    Lütfen yardımcı olun ben sürekli saçma bir şekilde birinin öldüğünü düşünüyorum hayal ediyorum ve bunlara engel olmak istiyorum kendimi sorumlu hissediyorum bunları düşündüğüm için kendimi kötü hissediyorum nefret ediyorum neden böyle saçma şeyler düşündügümü anlayamıyorum.

    • Bu düşünceleri aklına getiren şeytandır. Bunlardan dolayı sana bir günah olmaz. Aklına gelirse bırak gelsin ama sen önem verme ve işlerine bak. Allah’ın izniyle bu zamanla geçecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.