Dini Soru / Sorular / Sürekli yalan söylüyorum ne yapmalıyım

Sürekli yalan söylüyorum ne yapmalıyım

Sponsorlu Bağlantılar

Sürekli yalan söylüyorum ne yapmalıyım

Soru

Hocam selamun aleyküm
Benim bi sorum olacaktı. Ben sürekli yalan söylüyorum küçük yalanlar. Tabi yalanın küçüğü büyüğü olur mu bilmiyorum ama. Hocam ne yapmalıyım . Bu durumumdan çok rahatsız oluyorum hocam. Bi yol gösterirseniz çok memnun olurum. Ne yapmalıyım hocam 🙁

Cevap

Merhaba güzel kardeşim, yalan söyleyen melekler nazarında alçalmaya başlar. Her yalanla kalpte bir kararma meydana gelir. Kişi yalana devam ederse kalp tamamen kararır. O insan artık yalandan hiç rahatsızlık duymaz. Allah’ın nazarında o insan ‘yalancı’ olarak yazılır, ne korkunç bir durum Allah korusun.
Sevgili peygamberimizin buyurduğu üzere
“Doğru olun, doğruluk iyiliğe, iyilik ise cennette çeker. Yalandan sakının, yalan fücura, fücur ise cehenneme götürür.” (Buhari)
Mümin bir insana bu hadis bile yeter. Yalan söylemek insanın acizliğini gösterir. Er kişininin yalanla işi olmaz. Bir de düşünün koskoca alemlerin Rabbi yalancıya ne gözle bakar. Tövbe edip yalandan tamamen sıyrılmalısınız. Allah çok bağışlayıcıdır. Allah’a emanet olun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.