Dini Soru / Sorular / Takıntı hastalığından nasıl kurtulunur

Takıntı hastalığından nasıl kurtulunur

Sponsorlu Bağlantılar

Takıntı hastalığından nasıl kurtulunur

Soru

Selamun aleykum hocam. Hocam ben temizlik konusunda titiz davranıyorum. Bazen bir pantolonu dört beş saat giyip çamaşır makınasına atıyorum. Örneğin biri yanlışlıkla ayakkabısıyla benim pantolonuma değdi ya da ayağı çarptı. İçimden bi ses ayakkabı da idrar ya da katı atık vardır gözümle görmesen bile orası necis ve eğer sen bu pantolonu giymeye devam edersen her şeyi necis edersin diyor. Paçam aracın koltuğuna değdiğinde ya da bağdaş kurarak oturduğumda artık o pisliği pantolonun tamamına arabanın koltuğuna oradan yere oradan halıya oradan kumandaya oradan anahtara gibi herşeye bulaştırdığını düşünüyorum. Namaz kılan bir insanım annemde namaz kalıyor. Pantolonu makinaya atmazsam pantolonla nereye dokunursam oraya pislik bulaştıracak mışım gibime geliyor. Evde bulaştırdığım için Annemin kıldığı namazda benim yüzümden olmuyordur (tövbe aşa) gibime geliyor. Yere düşürdüğüm şeyleri almıyorum biri necis ayakkabısıyla basmıştır diye düşünüyorum. Allah rızası için yardımcı olun.

Kısaca sorularım şunlar hocam:

Zannetmekle o şey necis olur mu?
İdrar ya da dışkı kuruduktan sonra diğer eşyalara bulaşır mı?
Bir dirhem denilen miktar ne kadar maddeye karşılık gelir?

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Zannetmek sadece kişinin düşüncesinde kalır. Düşünce gücü ile toz bile kaldıramazsın. Bir şey pis ise pistir,temiz ise temizdir. Ötesini aramak kişiye eziyettir.

İdrar ya da gayta kuruyunca bulaşmaz. Zaten kuru birşey başka birşeye bulaşmaz.

Bir dirhem Osmanlı döneminde kullanılmış ağırlık birimidir. Bir dirhem 3.2 gramdır. Ağırlığa tekabül 70 arpa tanesi kadardır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.