Dini Soru / Sorular / Takıntı vesvesesi

Takıntı vesvesesi

Sponsorlu Bağlantılar

Takıntı vesvesesi

Soru

Selamun Aleykum bir sorunum var uzun süren bir vesvese dönemi yaşadım. ALLAH’a küfürler ve şüpheler aklıma geliyordu çok kötü bir durumdu. Asıl sormak istediğim benim aklıma hep sorular gelirdi bir gün aklıma “sen ALLAH’a tapıyormusun diye soru geldi ben onun emir ve yasaklarına uyuyorum eğer bu tapmaksa evet yoksa hayır dedim daha sonra aklıma bu konuyla ilgili ayetler aklıma gelince tamam yapıyorum dedim. Fakat bir kaç gün sonra şirk mi işledim acaba diye aklıma geldi bunu derken ķötü bir niyetim yoktu hatta yapmak sözcüğünün anlamını bilmediğim için böyle dedim. Belki tapmak kelimesi sadece putlara inananlar kullanıyorlarsa diye yanlış kelime söylerim diye böyle yaptım sanki böyle dememişim ALLAH’a isyan etmişim gibi düşünceler geldi. Çok üzgünüm tövbeler ediyorum ama ALLAH seni affetmez gibi düşünceler geliyor. Lütfen yardım edin şimdiden sağolun ALLAH razı olsun.

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Aklına kalbine gelen bu düşünceler senin değil, şeytanın verdiği vesvelerdir. Vesvelerden insana bir günah yoktur. Önem vermezsen gitgide azaldığını göreceksin. İşlerine euzu besmeleyle başla. Allah senden de razı olsun kardeşim.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir yorum

  1. Hocam ben beddua hangi durumlarda kabul olur diye bakmıştım.Bana hep vesvese geliyor bedduayla ilgili.Bugün de geldi içimden hasta olsun diye bir laf geçti ben sağlıklı olsun dedim ama o an olumsuz bir seyleri hatirlamistim yine de buyuk ihtimalle saglikli olsun dedim ama ondan sonra dua okudum tovbe ettim.
    Bide şöyle bir durum var mesela bana hiç kötülüğü olmamış birisi var ama başkalarına biraz kötülük yapmış ben ona bilmeden,istemeden,agzimdan kacmissa beddua veya ya da isteyerek beddua etsem bu haksiz beddua olur dimi hocam yani tutmaz sitede de birisi size hicbir kotuluk yapmamissa baskalarina yapmissa yine size yapmadigi icin gecerli olmaz yaziyor.Tövbe de dedim ama.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.