Dini Soru / Sorular / Telekinezinin dinimizdeki yeri nedir?

Telekinezinin dinimizdeki yeri nedir?

Sponsorlu Bağlantılar

Telekinezinin İslamdaki yeri nedir?

Soru

Selamün aleyküm hocam prapsikolojik şeylerin dinimizce yeri nedir? Telekinezi astral seyehat vb küfür müdür? Telekinezi yapabilmek için dua etmek caiz midir? Caizse yapabilmek için nasıl dua etmeliyim?

Cevap

Aleykum selam. Telekinezinin dinimizde yeri yoktur ve bunlarla uğraşan kişiler tehlikeli yoldadır. Astral seyahat ise dinimizde zaten var olan bir durumdur ancak sana faydalı, özellikle de ahiretin için güzel ilimler öğrenmeye çalış. İbadetlerine odaklan kardeşim.
Best Answer

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Şeytan insanlara nasıl vesvese verir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: telekinezinin dinimizdeki yeri

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

3 Yorumlar

  1. Merhaba. Astral seyehat çok teferruatlı bir konudur. Astral seyehat ile ilgili ayetler mevcuttur, bunlardan bazıları ise şöyledir:

    (İsra-85) “Bir de sana ruhtan soruyorlar, de ki: ruh, Rabb’imin emrindendir ve size ilimden ancak az bir şey verilmiştir.” (E.H.Yazır meal)

    (Zümer-42) “Allah, o canları öldükleri zaman, ölmeyenleri de uyuduklarında alır. Sonra haklarında ölüm hükmü verdiklerini alıkor, diğerlerini de takdir edilmiş bir süreye kadar salıverir. Şüphesiz ki bunda düşünecek bir kavim için nice ibretler vardır.” (E.H.Yazır sadeleştirilmiş-2)

  2. Hocam ben zaten ibadetimi yerine getiriyorum sağolun cevabınız için telekineziye pek merakım yoktu zaten ama astral seyehate merakım vardı piri reisin astral seyehatle dünya haritasını çizdiğini biliyorum ve bir sorum daha var astral seyehatle ilgili bir ayet veya hadis var mıdır?

  3. Teşekkür ederim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.