Dini Soru / Sorular / Tuvalette çok su harcıyorum

Tuvalette çok su harcıyorum

Sponsorlu Bağlantılar

Tuvalette çok su harcıyorum

Soru

Selamun aleykum. Ben affedersiniz lavaboya girince çok su kullanıyorum. Benim gaz problemim var. Hani eğer ses çıkarsa Su sesi bastırsın, duyulmasın diye çıkıncaya kadar suyu tazyikli akıtıyorum. Ayrıca gusül alırken de bütün azalarımı 3 er defa yıkıyorum, bunu iki kere yapıyorum. Yani yine çok su kullanıyorum. Bu günah mı? Ayrıca gusül abdesti alırken kulak deliklerine suyun bir kere değmesi yeterli mi? Şimdiden Allah razı olsun…

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Gusülde ağız burun yıkama kısmında, 3 kez ağız 3 kez burun yıkamak ve kulak deliklerini 1 defa su değdirmek yeterlidir. Uzuvları defalarca yıkamak gereksizdir. Abdest alırken bile israftan kaçınmalıyız.
Vücudunuzda gaz oluşumunu neredeyse sıfıra düşürmek için, yemeklerden 10-15 dk kadar önce 1/2 çay kaşığı kadar kimyonu ister susuz ister bir yudum su ile için. Allah sizden de razı olsun kardeşim.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

3 Yorumlar

  1. Ne yapsamda gideremiyorum gaz sorunumu. Şunu soruyorum ses duyulmasin diye suyu cok akitmam mazeret sayilir mi? Sonucta baskalari icin rahatsizlik verici biseyi engellemeye calisiyorum.

  2. Böyle bir sorun fazladan ve boş yere su harcamak için bir mazeret sayılmaz.

  3. Dediğim şeyi uygula sana bir zararı olmaz kardeşim,bişey kaybetmezsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.