Dini Soru / Sorular / Ülkem için ne yapmalıyım kompozisyon

Ülkem için ne yapmalıyım kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

Ülkem için ne yapmalıyım kompozisyon

Soru

Selamun aleykum hocam. Ülkem için ne yapabilirim ile ilgili bir kompozisyon örneği istiyorum lütfen yardımcı olur musunuz.

Cevap

Cennet gibi bir ülkenin vatandaşlarıyız. Yer altı ve yer üstü zenginlikleri ile dünyanın adeta merkezinde bulunan toprakların üzerinde olan bir memleketimiz var. Bu yaşadığımız topraklarda ekmek, su, toprak görüyoruz. Yaşadığımız ülkenin geleceği yine bizlerin elinde olmaktadır. Ülkemizin kalkınarak muasır medeniyet seviyesine ulaşmasında biz vatandaşlara vazifeler düşmektedir.

Ülkemizin kalkınması için en başta yaşayan insanların ülkelerini sevmeleri gerekir. Vatanını seven, benimsemiş millet daima korur ve sahip çıkar. Gelişmesi için insanlar mücadele ederler. Üretken olduğumuz sürece ülkemizde döviz bakımından kazanç sağlamış oluruz. Vergilerimizi vakti zamanında ödeyerek devletimiz kendi idaresini sağlamış olarak bizlere hizmet vermeye devam ederler. Yapacaklarımız her bakımdan ülkemize hizmet, bireylerin gelişerek saygı ve kazanç sağlamasını sağlamaktadır. Ülkemizin kalkınması için yapacaklarımız oldukça değerlidir. Eğitim alanında başarılı olarak mesleğimizi en güzel şekilde yerine getirmemiz ülkemize hizmet ettiğimizi gösterir. Bir millet üretken ve vatansever olduğu müddetçe o ülke kalkınır. Ne yaparsak yapalım ülkemizin ihtiyaçlarını karşılayan, hizmet eden, vatansever kimliğimizi kaybetmemeliyiz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Livata günahı affedilir mi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: ulkem icin ne yapmaliyim

İlgini Çekebilir

Kadınların çalışması caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar Kadınların çalışması caiz mi Soru Kadınların çalışması caiz midir kısaca açıklar mısınız. İslam …

Livata günahı affedilir mi

Sponsorlu Bağlantılar Livata günahı affedilir mi Soru Hocam ben daha yeni ergenliğe girdiğim sıralarda livata …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.