Dini Soru / Sorular / Üşengeçlikten nasıl kurtulabilirim

Üşengeçlikten nasıl kurtulabilirim

Sponsorlu Bağlantılar

Üşengeçlikten nasıl kurtulabilirim

Soru

Selamun aleykum kardeşlerim. Benim bir sıkıntım var. Örnekten yola çıkmak istiyorum; mesela sabah okula veya işe gidiyorum evden çıkmadan önce plan yapıyorum. Akşam eve geldiğimde 5 10 dakika oturuyorum sonrasında hiçbir şey yapamıyorum. Neyi planladıysam olmuyor. Çok üşengeçlik var. Kurtulmak istiyorum. Ne yapabilirim ? Ayrıca sizden bir konu hakkında dua isteyebilir miyim ?

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Bu konuda iradenizi kontrol etmelisiniz ve kendiniz mutlaka şartlandırmalısınız. Mutlaka planlarınızı gerçekleştirmek için azimli olmalısınız. Ayrıca şu duayı her sabah ve her akşam okuyun inşaallah faydasını göreceksiniz.

Tembellik ve üşengeçlikten kurtulmak için dua:

Okunuşu:
(Allahümme innı euzü bike mine’l-hemmi ve’l-hazeni ve’l aczi ve’l keseli ve’l-cübni ve’l-buhli ve dalai’d-deyni ve ğalebeti’r-ricali)

Anlamı:
Allah’ım! Hüzünden, kederden, acizlikten, tembellikten, korkaklıktan, cimrilikten, borç baskısından ve insanların kahrına uğramaktan sana sığınırım. (Buhari,7/159)

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.