Dini Soru / Sorular / Üveys zikri nedir

Üveys zikri nedir

Sponsorlu Bağlantılar

Üveys zikri nedir

Soru

Selamün aleyküm,

Bir vesile ile üveysi zikrine başladım. Zikir grubu ile zikir daha sevap diye. Zikirde yapılan zikirlerin sevabı Peygamber Efendimize(sav.) ve evliyalara, üveyslere … bağışlanıyor. Bu zikirleri çekenler farklı şeyler yaşıyorlar. Acaba bu şekilde sadece zikir çekip (çünkü başka dua veya zikir çekmeyeceksiniz diyorlar) farklı boyutta şeyleri yaşamak şirke girer mi?

Bende zikir çekerken yaşadığım olay:

2. gece saat 02.32 de gözümü açtım baktığım her yer beyaz ışık. Bana dediler ki zikre devam et sadece zikir çek başka dua gibi şeyler okuma. Ben sadece bir zikir ile yapamam ki. Sonra o geceden sonra üveysi zikrini çekmedim. Kendim eskisi gibi istediğim duayı ve zikrimi yapmaya başladım. Bu üveysi zikrinde neden böyle şeyler yaşıyorlar. Benim tek isteğim Rabbimin rızasını ve sevgisini kazanabilmek. Gördüğüm şey sizce nedir? Beni bu konuda beni aydınlatabilir misiniz.

Allah Razı Olsun.

Cevap

Aleykum selam. İslama uygun olan her türlü dua ve zikirler edilebilir isminin önemi yoktur. Ancak sadece tek bir zikir yap başkada bir zikir ve tesbih çekme demek yanlıştır. Çekmenizi tavsiye ettikleri zikirlerin içeriğinden manasından emin olun. Ayrıca başka zikir çekme demek ne kuranda nede Resulullahın sünnetinde yoktur. Allah’a emanet olun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: üveysilik caiz mi, üveys zikri nedir, üveys zikri, uveys zikri gerçek mi, üveys zikri yorumlar, üveysilik zikri, üveysilik

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

8 Yorumlar

 1. Ömer Hocam bilgilendirdiğiniz için Rabbim sizden razı olsun.
  Peki zikir çekerken belli bir sayıda zikir çekmek bid`at midir.
  Mesela hergün 100 Estağfirullah 100 Salavat 100 ihlas 100 La ilahe illallah 100 Allah 100 SübhanAllahi ve Bihamdihi
  Yoksa sayılara bağlı kalmayıp dilediğimiz sayıda çekmek daha mi doğrudur. Kimileri Allah ı anmanın sayısı olur mu diyor.

 2. Selamun aleykum hanım kardeşim. Zikir çekerken belli sayılarla zikir çekilebilir. Sayılar ile bazı tesbihatların çekildiği sünnette vardır. Kendinize bazı zikirleri vird edinebilir ve günlük olarak bunları çekebilirsiniz. Ancak her duada ve her zikirde illa sayı ile çekmek diye bir kaide yoktur. Allah’a emanet olun.

 3. Kardeslerim ben bu zikri 7 aydır yapıyorum bulduran Allah a hamd olsun.Bazı yazılar okudum yukarda sirk olur sayıyla ceksek nasıl okur gibi.Kardeslerim bu zikir insanın hayatını inanın olumlu yönden Cok etkiliyor.Sayıya da takilmayalim ne tevbe kısmı sabit saavat ve tevhidi ne kadar cekebilirsek inanın hayatınız öyle guzellesecekki.Eger soruları olan kardeslerim olursa www. veyselkarane com a girip ziyaretci defteri kısmına sorusunu aklına takilanlari yazabilir.

 4. Allah ve resulünün selam ve bereketi üzerinize olsun Rabbime hamd olsun bana doğru yol bundan önce birçok zikir edinmiştim kendime fakat bir türlü huzurlu olamıyordum çünkü çektiğim bir çok zikir kalbime sıkıntı veriyordu la ilahe illallah Allah ın kalesidir Allah ın kalesine girmeden diğer zikirleri çekmek doğru değildir bu yüzden çeşit çeşit zikir çekmeyin diyorlar ve Allah c.c ne diyir La ilahe ilallah benim kalemdir kaleme sığınan azabımdan kurtulur diyor ve üveyslik herhangi bir cemaat tarikat değildir Allah a ulaştıran bir yoldur ne yaşatacaksa Rabbim yaşatıyor ve òğretiyor arada kul yok Sevgili peygamberimiz (sav) Nefsini bilen Rabbini bilir diyor bu yolda nefsinizi öğreniyorsunuz Ayrıca hergün 100 kere tevbe etmekte peygamberimiz muhammed mustafa (sav) e salavat göndermekle ihlas ve fatiha surelerini okuyup peygamberimiz ve Allah ın sevgili kullarına hediye etmekle ne kaybedebilrisiniz ki O yüzden sevgili kardeşlerim sadece yaşayın ve görün

 5. Selamün aleyküm,
  bilen arkadaşlar varsa bir sorum olacak. üveysi zikrinde yaşananlar kısmında yaşayan ya da yaşamayan maneviyatı yüksek kişiler ile rüya ya da rabıta ile görüşüleceği, kokular, rüyalar vb
  detayların olacağı beyan ediliyor. Kafama takılan şu, zikirde sadece Allah rızasını istemek için başlandığında illa ki bu anlatılanlar olmak zorunda mı? Şöyle ki; bahsedilen şeyin gerçekten manevi bir zat mı yoksa cinlerden mi aldatmaca olabilir mi sorusu aklıma geliyor.
  Yani istemeden kötü şeylere maruz kalınabilir mi? Üveysilikle ilgili yaşadıklarını anlatanlar çok rahat söylüyorlar kafama takılıyor. Yani bir gece kalkacaksın karşında birisi dikiliyor hiç mi korkmazlar anlamadım ki. Böyle ihtimal olabilir mi cin olabilir mi gelenler?

 6. Üveysilik Nedir? Marifet Nedir? Neden bu zikri yapıyoruz? Allah’a ve Resule sevgili olmak nedir? Nasıl olabiliriz? Zikirde neler yaşanıyor ve yaşayacaksınız? Sevgiliyi anmanın muradıyla ve O’nun adıyla gel ey okur!

 7. Selamun Aleyküm ey Kardeşlerim ben bu zikri çekeceğim çekeceğim fakat darılmayın ama anlamı manası ne idirki? böyle kuvvetli şeyler yaşıyorlar internet camiasının çoğunu tanırım ama kimse beni tanımaz kusura bakmayın ama bazı varlıklar insan oğullarından olmaya biliyor yani kısacası internetteki belirli kişilerin ıp si bile bulunmuyor…. yani bunlar nedir açıklayın sonra çekelim yanlış birşey söylüyorsam kusura bakmayın çünkü ben bu işlerde yeni değilim belirli bir birikimim vardır siz belki bu delinin teki der isiniz belkide dediklerimde mana bulursunuz ALLAH ın rahmeti üzerimizde ola.

 8. Arkadaşlarım bende 8 aydır bu zikri yapıyorum ikide Mevlam böyle bir yola katmış suana kadar yasamadim huzur var içimde daha bir güçlüyum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.