Dini Soru / Sorular / Uzayda yaşam var mıdır?

Uzayda yaşam var mıdır?

Sponsorlu Bağlantılar

Uzayda yaşam var mıdır?

Soru

Hayırlı akşamlar, hocam biraz lüzumsuz olacak ama bu soru inananın ve inanmayanların hepsininde beyninde mevcut. Uzayda yaşam var mıdır? Ben öyle bir şeyin olmadığını düşünüyorum. Ahmet hocamız (cübbeli) yok ama debelenen bir şeylerin olduğunu söylüyor. Bunun en buyuk bilgi kaynağı illaki Kur’andır şüphesiz. Ne dersiniz bu hususta? Selametle inşaallah.

Cevap

Hayırlı akşamlar kardeşim. Yaratılan uzay alemi içerisinde başka canlıların olup olmadığı hakkında islam bir açık bilgi vermemiştir. Yapılan yorumlar ise kuranı kerimin temelini oluşturan muhkem ayetlerle değil müteşabih olan yani farklı şekillerde yorumlanabilen ayetlerle bazı kimseler izah etmeye çalışmışlardır. İslam bu konuda başka herhangi bir bilgi vermemiştir. Bizde bu kadarıyla iktifa etmeyi daha doğru görüyoruz. Çünkü bu imani bir konu değildir. Eğer Allah dilerse olur dilerse olmaz. Şayet var ise Allah dilerse bunu gösterir yada göstermez bunu da bilemeyiz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.