Dini Soru / Sorular / Vajinal muayeneden sonra gusül abdest gerekir mi

Vajinal muayeneden sonra gusül abdest gerekir mi

Sponsorlu Bağlantılar

Vajinal muayeneden sonra gusül abdest gerekir mi

Soru

Kadın doğumcuya gittim gusül almam lazım ama koltuk altında iltihaplı yağ bezesi temizlendi doktor kesik var pazara kadar su değdirme dedi ne yapmam lazım?

Cevap

Allah şifalar versin. Vajinal muayene yani cinsel organa bir cisim veya parmakla müdahaleden dolayı gusül abdesti almak gerekmez. Eğer bu müdahale esnasında kadın zevk hissetmişse o zaman gusül abdesti alması gerekir. Ancak her durumda öyle bir muayene namaz abdestini bozar.

Bir yaradan veya bir hastalıktan dolayı suyun dokunmasını doktor yasaklamışsa o zaman diğer uzuvlar yıkanır ve o bölge sadece mesh edilir. Eğer buda zarar verecekse sadece normal abdest alır ve bu şekilde namazlarınızı kılarsınız. Buda mümkün olmazsa teyemmüm alınır ve bu teyemmümle namazlar kılınır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: vajinal muayeneden sonra gusul gerekir mi, alttan muayene gusül gerektirirmi, jinekolojik muayene gusul gerektirir mi, alttan muayenede gusül gerekir mi, vajina muayenesi gusül gerektirirmi, kadın alttan muayene gusül gerektirirmi, kadin doguma gidince gusul gerekirmi

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.