Dini Soru / Sorular / Vesvese ile imtihan

Vesvese ile imtihan

Sponsorlu Bağlantılar

Vesvese ile imtihan

Soru

Vesveseyle sınanıyorum içimden Allah’a neler diyorlar bir bilseniz. Bende içimden bunlara uyarak vesveseyle diyorsam Allah beni affeder mi? Birde şöyle bir şüpheye düştüm bugün onu sorguladım Allah haşa yok mu dedim. Tövbe estafurullah kulaklarımda hep bir dürtü var sabahta bana haşa Allah’ı öldür diyor manyak ne yapacağım daha neler neler. Hocam ben Allah’ı çok seviyorum ondan mı böyle oldu? Acaba namaz kılmıyorum kendimden korkuyorum eksiğim ama yine şeytan benle uğraşıyor özellikle Allah’la ona olan sevgimle tesbih çekiyorum bol bol ama yinede kurtulamıyorum. Allah’ım al canımı bunları işitmektense diyorum. Ne yapacağım ya Allah’a karşı gelirsem onu kaybetmekten korkuyorum üzmekten sanki imanım gitmiş gibi hissediyorum ne yapmalıyım?

Cevap

Merhaba.Vesveselerden sorumlu değilsin bir günahı yoktur fakat sevgi ispat ister; Allah’ı seven Allah çağırdığında koşa koşa gider.Başka türlü ispat edilmez.Namazını kılmak senin yararına olur.Kılmazsan da senin zararınadır.Şeytana fırsat verme bu düşünceler senin değil, o yüzden kafana takma ve hemen namaza başla ki huzurlu olasın.Selametle kardeşim.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.