Dini Soru / Sorular / Vesvese nedir nasıl kurtulunur

Vesvese nedir nasıl kurtulunur

Sponsorlu Bağlantılar

Vesvese nedir nasıl kurtulunur

Soru

Selamın Aleykum arkadaşlar. Hemen soruma geçeyim. Ben senelerdir namaz kılan ve kısa bir süre için türlü günaha batmış ve namazı bırakmış biriydim. Allah’a çok şükür yeniden başladım bir kaç ay oldu günahlarımdan da kurtuldum. Namazlarım bir süre eskisi gibi huzurlu geçti ama şu son bir hafta o kadar kötü ki artık Allah‘im beni huzurunda istemiyor mu yoksa diye düşünmüyor değilim? Besmelede vesvese, namazda vesvese, namaz dışı dua da vesvese, abdest alırken vesvese artık iş çığırından çıktı. Benim vesvesem genelde yanlış okudum yanlış söyledim seklinde oluyor hatta öyle ki inanmayacaksınız ama bazen doğru söylediğimi bilsem bile içime bir kurt düşüyor. Ayrıca ben namazlardan sonra türlü dualar eden bir insanim o duaları inanmayacaksınız ama vesveseden dolayı 10 kere tekrar ediyorum olmadı baştan şurasını yanlış okudum bastan alayım diye. Şu an bile vesvese içerisindeyim az önce içimden geldi bir Fatiha ve Ayetel Kursi okuyayım dedim okudum okurken içime kurt düştü şurayı yanlış okudun Allah bunu kabul etmez diyor şu an o içimdeki ses. Ama biliyorum ki vesvese ama karsı da çıkamıyorum tekrarlıyorum tekrar ettiğimde de bu da yanlış oldu diyorum ve bir döngüye giriyorum. Namazlarımdan veya gönlümden geçtiği için ettiğim dualardan sonra eskiden öyle bir huzur kaplardı ki içimi simdi sinirli kalkıyorum yapamadığımı günaha girdiğimi düşünüyorum.. Yalvarırım bana sizin bu vesvese belasından nasıl kurtulduğunuzu anlatınız eğer siz de yasadı ya da yaşıyorsanız. Çok teşekkür ederim şimdiden Allah hepinizden razı olsun.

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Senin zaten farkında olduğun gibi bütün bunlar vesvesedir. Bundan kurtulman için kesinlikle aynı şeyi tekrar etmemektir. Eğer tekrar edesen bu döngü bitmeden sürekli tekrar edecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.