Dini Soru / Sorular / Vesvese takıntısı

Vesvese takıntısı

Sponsorlu Bağlantılar

Vesvese takıntısı
Soru

İyi günler ben vesveseye çok önem verdim ve çok arttı. Obsesifim de bir yandan içimden istem disi beddua geciyor ben bunlari hep kendimden biliyordum neyse ki vesvese oldugunu ogrendim öncelikle ben bir yandan müzik dinlerken bir yandan da birisine saglikli olsun dedim ama sonradan icimden kalp krizi olsun lafi gecti ondan sonra olsun dedim sonra hemen saglikli dedim bundan dolayi beddua mi ettim töbe falan dedim ama…Hocam istemsiz olarak geldi kasıt yok içinde bilerek de yapmam da agzimdan kacmismidir tam emin degilim ama dilimle söylemedim gibi sadece olsun dedim de sonra hemen saglikli olsun dedim ben beddua mi ettim yoksa bu seytan benimle cok mu ugrasiyor hocam? Sizdede ve diger insanlarda da disindan soylemis gibi oluyor mu?

Cevap

İyi günler. Şeytan herkes ile az çok uğraşır, özellikle boş duruyorsanız yanınızdan ayrılmaz. Dedikleriniz de vesvesedir, size bunlardan bir günah, sorumluluk yoktur, üzerinde durmamaya çalışın.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: Beddua vesvesvese

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

2 Yorumlar

  1. Hocam bana OKB teşhisi konuldu. Herşeyi kafaya takan şüpheci bir kişiliğim var. mesela sunu yapmazsm, bunu soylemezsem, soylersem, annem ölsün( Allah korusun), şöyle olsun diyorum.
    Annem ölüsünü de neden bilmiyorum ama onu da dilimle soyledim Farklı zamanlarda toplam 3-4 defa. Ben böyle diyorum diye anneme birşey olur mu. Mesela şuan size yazarken bile diyorum hocam. Nolur dilimle defalarca söylediğim için bisey olmasın anneme. Sanki içimden her annem olsun diye gecirdigmde ya da dilimle söylediğimde anneme birşey olacak diye korkuyorum. Çok aci cekiyorum. Hergun bisey takılıyor kafama. Dilimle söylediğim için anneme birşey olur mu?

    • Kardeşim Allah c.c bol bol tevekkül et ve dua et. Allah merhamet edenlerin en merhametlisidir İnşallah. Dedikleriniz vesvese kuruntu olmuş sizde rabbim size selamet versin. Dua ve sağlıcakla…..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.