Dini Soru / Sorular / Vesvese ve beddua

Vesvese ve beddua

Sponsorlu Bağlantılar

Vesvese ve beddua

Soru

Sayın hocam merhabalar öncelikle kolay gelsin size.Ben de vesvese hiç yoktu çok takmayan biriydim olayları.vesvese yuzunden ağzımızdan bir beddua kaçarsa söylersek ama ictenlikle değil o zaman yine bir şey olur mu? Tövbe dememiz mi gerekir?

Cevap

Merhaba kardeşim. Vesvese sende artık dillendirilir hale gelmişse bunu durdurmalısın önce. Ağzından çıkan beddua, sinirden ya da tahammülsüzlükten kaynaklanır. Kendi iradenle söylediğin için bundan sen sorumlusun. Vesvese ise sadece bir histir. Bundan dolayı haksız yere beddua ettiysen tabii ki tövbe etmelisin.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

2 Yorumlar

  1. Hocam ben kendi irademle hani söylesem bilirdim ama sanki demişim gibi oluyor örnek vereyim size işte bugün hava ne güzel sonra içime bir vesvese geliyor mesela Allah belani versin gibi ben bunu da dedim sanıyorum.Bunun önüne nasil geçebilirim? Çünkü ben hayatta boyle bir seyin olmasini dilemem bile.

  2. İşte kardeşim, senin de deiğin gibi; dedim sanıyorum diyorsun. Normal olarak biriyle konuşur gibi konuşman gerekir ki vesveseden sayılmasın. Vesvese histen ibarettir. Bunu şeytan söylüyor; ben sadece vesvese veririm diyor, o nedenle önemsemediğin zaman azaldığını ve bittiğini göreceksin evelAllah.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.