Dini Soru / Sorular / Vesvese yemin

Vesvese yemin

Sponsorlu Bağlantılar

Vesvese yemin

Soru

Vesveseyle günah işlemek sözler vermek yeminler etmek istemedende olsa vesveseye uyup günah işlediysem elimde olmadan ben istemedikçe vesvesem çoğalıyor elimde olmadan tutamayacağım sözler veriyorum ben bunları istemiyorum kendime hakim olamıyorum. Ne yapacağım ALLAH affeder mi herşeyde vesvese geliyor. Örneğin bir mağazaya bakınca paran yok ama beğendiğin bir elbise var onu almaya yemin et diyo içindeki yemek yememeye yemin et diyor. Bende ALLAH’A söz veriyorum uymayacağım vesveseye diyorum yine uyuyorum sözler yeminler hep böyle istemiyorum bunları yapmak tesbih çekerkende öyle daha fazla çek diyo söz ver diyo hep bende zorlanıyorum yapamıyorum. Ne olur bir yol gösterin imanım gitmiş midir? ALLAH affeder mi çok günahkar mı oldum kendimi bitmiş işe yaramaz hissediyorum kafam düşüncelerim gitti sanki kaybolmuş gibiyim doğru düşünüp karar veremiyorum.

Cevap

Selamun aleykum kardeşim. Bu vesvesenin ileri derecede seni rahatsız etmesidir. Sana kesinlikle ama kesinlikle bir sorumluluk yoktur. Şeytan insanı en hassas yerinden üzmeye çalışır. Ama Allah şeytanın bu hilelerini kullarını sorumlu tutmayarak boşa çıkarmıştır. Allah’ın seni affettiği ve sorumlu tutmadığı bir konuda sen kendini üzmen sadece sana zarar verir. İçini çok ama çok rahat tut sana asla bir günah yoktur bu vesveselerden dolayı. Allah’a emanet ol.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: yemin vesvesesi, Çay, vesveseden dolayi edilen yemin, vesveseyle yemin etmek

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.