Dini Soru / Sorular / Vesvese

Vesvese

Sponsorlu Bağlantılar

Vesvese

Soru

Hocam merhaba ben uzun zamandır vesveseden kurtulmaya çalışıyordum ama daha da arttı hocam neyse ben bugün sinirlenmiştim içimden yine her zaman ki gibi beddua vesvesesi geldi dilimle söylemedim öyle içtenlikle de söylemedim zaten sinirlenmediğim zamanda da geliyor hocam ben beddua mı etmiş oldum.

Bazen rüyalarimdada bu beddua vesvesesini goruyorum ölümü çok kafama takmiştim bir ara şimdi sevdiklerime karsi icimden olsun diye bir kelime geciyor ama kesinlikle benden değil cunku olmesin bazen sinirleniyorum icimden yine ayni ses dururken bile yine ayni ses hocam disimdan töbe de dedim ama.

Cevap

Zaten sen vesvesenin ne olduğunu biliyorsun, ona göre de önemsiz olduğunu bilmen gerekir. İçine bu düşünceler geliyor ve sen kendini bunlardan sorumlu tutuyorsun. Böyle bir şey yoktur, kimse vesveseden sorumlu ve günahkâr değildir. Vesvese şeytanın işidir, şeytan sorumludur. O nedenle düşünmemeye çalış.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.