Dini Soru / Sorular / Vesveseden kurtuldum

Vesveseden kurtuldum

Sponsorlu Bağlantılar

Vesveseden kurtuldum

Soru

Vesveseden kurtulan arkadaşlar var mı? varsa dinlemek isterim. nasıl kurtula bildiniz vesveselerden yardımcı olur musunuz.

Cevap

Selamun aleykum kardeşim. Vesvese şeytandan insana gelen kuruntular veya düşüncelere denir. Müslümana vesveseden dolayı günah yazılmaz. Buna kesin bir şekilde inanan bir müslümanda elbette vesvesede olmaz olmamalıdır. Vesveseye önem vermeyerek kurtulabiliriz. Çünkü vesvese kalpte olan imanın bir işaretidir. Eğer iman bir kalpte yoksa şeytan neden o kişi ile uğraşsın. Bu böyle bilinmelidir ve Allah’tan yardım istenmelidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: vesveseden kurtulanlar, vesveseden kurtulanların yorumları

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir yorum

  1. Kime sorduysam önemseme dedi bir yöntemdir doğru ama her zaman kesin sonuç vermiyor imanlı insan rahatsız oluyor önemsiyor çünkü korkuyor acaba imanıma zarar gelirmi diye mesela ben bir ses bana diyorki sen telefonundaki ilahiyi zil sesi yapar mısın yaparım deyince o kadar arkadaşın var çevrende bu yaşta ilahi mi dinliyor diye sana gülmezlermi diyor hiç biriyle de konuşmam aslında 3 ay oldu 50 kişilik sınıfta 2_3 kişinin adını biliyorum sadece o zaman derse girince zil sesini açık bırak diyor bırakıyorum bu sefer derste yok yere aklıma geliyor ya calarsa diye sanki rahatsız oluyormusum gibi bunu söylüyor her an her saniye aklıma geliyor yaa zil sesini silde kurtul diyo içimdeki ses silsem kufre girmekten korkuyorum zaten karar verdim dersteyken annemi ödemeli ariycam telefonu birakicam 1 dakika sonrada o arar bende bu durumdan kurtulurum diyorum çünkü dersteyken beni arayan yok aklım sürekli orada kalıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.