Dini Soru / Sorular / Vesveseden kurtulmak istiyorum

Vesveseden kurtulmak istiyorum

Sponsorlu Bağlantılar

Vesveseden kurtulmak istiyorum

Soru

Selamun Aleykum Hocam.Sorum şu psikolojim resmen bozuldu hocam yaklaşık 3 aydır vesveseler geliyor önceden sık değildi tövbe edilecek vesveseler hocam tövbe ediyorum tövbe ederken vesvese geliyor. Dua ediyorum Dua ederken geliyor duanın tersini söyletmeye çalışıyor bunun yüzünden bende haşa bunları ben söyledim hissine kapılıp bir daha dua ediyorum olmuyor vesveseler tövbe edilecek türden. Hocam nasıl kurtulurum bundan uyuyamıyorum lavaboya gidemez oluyorum vesvese gelir diye. Namazlarım çok aksadı vesvese endişesinden dolayı Namaz da vesvese gelince tövbe etmeye calışıyorum namaz duası yarıda kalıyor bazen kaldığım yeri unutuyorum duayı baştan okuyorum ne dua edebiliyorum nede vesveseden kurtulabiliyorum o vesveseler dediğim gibi çok tövbe gerektiren vesveseler, vesvesedir deyip geçemiyorum tövbe ve dua ediyorum duada edemiyorum vesveseler nedeniyle. Hocam bazen yeminli pis pis vesveseler geliyor ben gene tövbe ediyorum dua ediyom gene duayi degistirmeye yönelik vesveseler geliyo ders calisamaz olldum kimseyle konusamaz oldum hocam vesveseler geliyo arkadas bisey sorunca epey sonra cvpliyom vesveseler geldiginden dolayi tövbe ettigim icin.Hocam ne yapmaliyim günahi nedir bazen òlsemde kurtulsam diyorum hocam yardimci olursaniz sevinirim kurtulmak icin kurban mi adasam hocam görüşünüz nedir ? Erken cevaplarsaniz sevinirim Allah Razı Olsun.

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Siz vesvese olduğunu biliyorsunuz sanıyorsunuz ama maalesef vesvesenin ne olduğunu tam olarak bilmiyorsunuz. Şuna kesinlikle emin olmalısınız Allah asla vesvese yüzünden bizlere günah yazmaz yani siz Allah’ın size günah yazmadığı bir şey yüzünden kendi kendinize zulüm ediyorsunuz mesele budur. Çünkü şeytanın istediği de budur. Şeytan insanı vesvese ile yormak ve dinden nefret ettirmek ister. Bu vesveseleri yenmek için önemsemeyeceksiniz. Allah’a emanet olunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.