Dini Soru / Sorular / Vücutta yara varken gusül abdesti nasıl alınır

Vücutta yara varken gusül abdesti nasıl alınır

Sponsorlu Bağlantılar

Vücutta yara varken gusül abdesti nasıl alınır

Soru

Hocam öncelikle selamun aleykum benim yüzümde bir kaç olay sonucu bir yara var ve yara daha yeni doktor oraya su değmemeli dedi fakat rüyalandım gusül de alamam bu durumda cenabet sayılır mıyım?

Cevap

Selamun aleykum kardeşim. Geçmiş olsun. Doktorun suyu bir uzva yasaklaması ile o yeri yıkamak zorunda değilsiniz. Diğer yerleri normal yıkarsınız ve yaralı olan veya sargılı olan yeri sadece elinizle mesh edersiniz ve bu mesh etme yıkama yerine geçer.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: vücutta yara varken gusül abdesti nasıl alınır, vücutta yara varken gusül abdesti, yara boy abdesti, bir yerinde yara varken gusul abdesti olur mu, gusl abdesti yara, vucutta acik yara varken gusul kabul olurmu

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

2 Yorumlar

  1. Selamun aleykum. Rahatsizligim dolayısıyla karnima ince bir boru takildi yaklaşık 1 ay önce. Doktor yaraya su degmemesini söyledi. Fakat regl dönemi geçirdim. Nasıl abdest almam gerekiyo?

    • Aleykum selam. Geçmiş olsun. O bölgeyi ıslatmadan yıkanma imkanın varsa bütün vücudunu yıkarsın ve o yeri elinle sadece mesh etmen yeterli olur. Eğer buda mümkün değilse sadece teyemmüm alman yeterlidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.