Dini Soru / Sorular / Yabancılara hayranlık

Yabancılara hayranlık

Sponsorlu Bağlantılar

Yabancılara hayranlık

Soru

Selamun aleyküm hocam. Şu anda müslüman gençlerde Amerika hayranlığı var orada olan ünlü oyunculara hayran oluyorlar. Justin bieber ve bir kız ünlü. Biliyorum biz daha şanslıyız müslüman olduğumuz için inşaallah. Peki bu müslüman gençlerimiz bu ünlülere hayran ve bu ünlüler gayrimuslim ve bu kişilere karşı sempati duyuyorlar bu küfür müdür haram mıdır?

Cevap

Aleykum selam kardeşim.hadiste buyrulmuş “Kim bir kavme (topluluğa) benzemeye çalışırsa o,onlardandır.” (Ebu Davud, libas 4)
Bu insanlar ne kadar iyi olursa olsun şu an kafir olduklarını biliyoruz. İman etmeden ölürler ise sonsuz cehenneme girecekler. O yüzden kimi sevdiğimize dikkat edelim. Allah’a iman etmeyen birine hayranlık duymak hem bomboş, manasızdır hem de zaman israfıdır.
“İşte siz öyle kimselersiniz ki, onları seversiniz, halbuki onlar sizi sevmezler, siz kitap(lar)ın hepsine inanırsınız, onlarsa sizinle buluştukları zaman “inandık” derler. Baş başa kaldıkları zaman da kinlerinden dolayı parmaklarının uçlarını ısırırlar.”
Bu ayet yeterince açık. Biz yabancılara uzaydan gelmiş gibi hayranlıkla bakıyoruz, onlarsa bizi umursamıyor bile. Müslüman şerefini, gururunu korumalıdır. Allah’a emanet olun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.