Dini Soru / Sorular / Yemin orucunu tutmayacağına yemin etmek

Yemin orucunu tutmayacağına yemin etmek

Sponsorlu Bağlantılar

Yemin orucunu tutmayacağına yemin etmek

Soru

hayırlı günler kolay gelsın hocam,sorum sudur;manevi ablam bana zorla buyuk yemın ettırdı vallahı bıllahı tallahı dedırttı ablam uzak bır sehırde onun yanına istedm gellme dedı yemın ettırdı sonra tehdıt ettı etmezsen annene söylerım dedı,sonra zorla uc yemın ettırdı ardından senın yemınıne dahı ınanmyrm bozup da gelırsın dedı,sonra su yemını ettırdı vallahı bıllahı tallahı eger yemınımı bozarsam uc gun oruc tutmayacam ,hanı bozarsa ınsanlar uc gun oruc tutması lazım ya hocam ablamda BANA ÖYLE BİŞEY DEDİRTTİ ama hocam o yemınde hıbbı samımıyet yok ıctenlık yok zorbalık tehdıt var.sizce bunun hukmu nedir.???ve gitmem lazım ablamın yanına,yemınımı bozarsam oruc tutmam gerekecek ama oruc tutmayacam dıye de ayrca yemın ettırdı nolur cıkmazdaym yardım edın …acıl beklyrm kolay gelsın ?

Cevap

Hayırlı günler. Bir tehdit altında edilen yemin geçersizdir sizin ise bir tehdit var gibi görünmüyor çünkü mala veya cana bir zarar gelmesi gerekir ki tehdit unsuru oluşsun. Buna rağmen eğer yemininizi bozarsanız size kefaret gerekir. Kaç yemin edilmişse o kadar ayrı ayrı kefaret gerekir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.