Dini Soru / Sorular / Zan altında bırakmak nedir

Zan altında bırakmak nedir

Sponsorlu Bağlantılar

Zan altında bırakmak nedir

Soru

Ben borcum yüzünden evdeki kasada bulunan altınların bir kısmını alıp sattım. Borcumu ödedim ama bunu eşime diyemediğimden, bir senaryo yapıp, kasanın anahtarını üzerinde bırakıp, sonradan orda bulmuş gibi, altınlar çalındı diye numara yaptım. Ama evde birkaç gün önce eşimin arkadaşları vardı. Normal olarak şüpheler onlar üzerinde yoğunlaştı. Hatta eşim arkadaşlarına herkesten hatta kaynanası ve eltilerinin de parmak izlerinin alınıp kontrol ettireceğini söyledi. Tabi ki bazı arkadaşları onay verdi. Birkaçı kızıp irtibatı kesti. Bu da normal olarak şüpheleri onların üzerine çekti. Şimdi ben vicdan azabı çekiyorum. Hiç yoktan onları zan altında bıraktım. Günah işlediğimi biliyorum ama bu saatten sonra da çıkıp ben aldım diyemem. Ne yapmalıyım.

Cevap

Allah seni affetsin bu yaptığın hiç doğru bir davranış olmamıştır. Evde kasada bulunan altınlar eğer sana aitse bir derece mazur görülebilir ama eğer eşine aitse bu hırsızlığa ve kul hakkına da girer. Durumu eşine izah edebilirsen ne ala o zaman bir derece düzeltebilirsiniz. Tövbe et.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: zan altında bırakmak

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.