Dini Soru / Sorular / Zihin açılması için dua

Zihin açılması için dua

Sponsorlu Bağlantılar

Zihin açılması için dua

Soru

Selamun aleykum hocam ben bu sene 11.sinifa gectim malum seneye ygs ye girecegim zihnin acilmasi daha iyi odaklanmak icin bir seyler onerebilir misiniz.

Cevap

Aleykum selam. Zihin açmak, konsantrasyonu arttırmak ya da hafızayı kuvvetlendirmeye faydalı okunabilecek bazı dualar şöyledir:

● “Allahümme ekrimni bi nuri’l-fehmi ve ahricni min zulümati’l-vehmi ve’ftah li ebvabe rahmetike ve’nşur aleyye min hazaini ilmike Ya Erhamer-rahimin.”

(Ey merhametlilerin en merhametlisi Allah’ım! Bana anlayış nuru ihsan et. Beni vehim karanlıklardan kurtar. Rahmet kapılarını aç ve ilim hazinelerinden bana lütfet.)

● “Allahümme rabbizitni ilmen ve fehmen ve imanen.”

(Allah’ım! Zihnimi aç, ilmimi arttır, fehmimi aç, imanımı genişlet.)

● “Allahümme elhimmi ilmen alemu bihi evamirake ve nevahiyeke, ve’rzukni fehmen a’lemu bihi keyfe ünacike Ya Erhamer-rahimin.”

(Ey merhametlilerin merhametlisi Allah’ım! Senin rahmetinden niyaz ediyorum ki, Peygamberlerine verdiğin anlayış ve hafıza kabiliyetinden ve yakın meleklerine verdiğin ilham kabiliyetinden bana da ver.)

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.