Dini Soru / Sorular / Zina yapmak istiyorum

Zina yapmak istiyorum

Sponsorlu Bağlantılar

Zina yapmak istiyorum

Soru

Allah beni koruyor mu?

Merhaba 19 yaşıma geldim hiç sevgilim olmadı Ayrıca yakışıklıyım hangi kıza yaklaşsam red aldım bir keresinde geneleve gideceğim dedim şeyime acı geldi gitmeden önce vazgeçtim. Kızlara teklif ettim red etti. Bir kız bana senden hoşlandım demedi oysa çevremdeki herkes yakışıklısın diyor. Acaba Allah’mı koruyor yoksa benim mallığım mı? Çünkü ben küçükken hep zinadan uzak tut beni Allah’ım derdim. Ailem dahi Allaha bağlamıyor bu seninle alakalı diyor ama ben Allah’a bağlıyorum. Siz ne diyorsunuz yani Allah birini zinadan korur mu? onun günah işlemesine izin vermez mi? bir sürü olay var kısa kestim cevap bekliyorum.

Cevap

Sevgili kardeşim, Allah bizlere akıl vermiş günaha girersin, girmezsin. Bu soruları sorabiliyorsan, aklın doğrultusunda günah işlememen gerektiğini de bilirsin. İnadına günah işlemek isteyen insanı Allah neden durdursun ki, o zaman diğer insanlara haksızlık olur. Yani imtihan olmamıza da gerek kalmaz. Bu düşünceleri kafandan sil. Namaz kılmayanlar Allah’ın korumasından uzaktırlar. Namazını kılarsan günaha girme heveslerin azalır. Selametle kal kardeşim.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.