Dini Soru / Sorular / Zina yaptıktan sonra ne yapılmalı

Zina yaptıktan sonra ne yapılmalı

Sponsorlu Bağlantılar

Zina yaptıktan sonra ne yapılmalı

Soru

Bir kız arkadaşım vardı sevgiliydik 4-5 gün önce ayrıldık 5 buçuk aylık bir ilişkimiz oldu. Bu süre içerisinde 1 kere cinsel ilişkiye girdik iki tarafta istekli olarak ama ben evliliğe kadar gideceğimizi sanıyordum ve o benden ayrıldı ayrılmasaydı evlenince birlikte tövbe ederiz diye düşündüm ama ayrıldı. Bir daha da bir araya geleceğimizi sanmıyorum helallik aldım ama zina etmiş olduk ve hep dua ediyorum. Allah ikimizi de affetsin diye kendimi tutamıyorum aklıma geldikçe ağlıyorum. Kız benden öncede başkasıyla ilişkiye girmiş ona rağmen kabul ettim ama o gitti. Sorum şu ki üzerimde kul hakkı var mıdır? cehennemde kesin yanar mıyım ?

Cevap

Zina en büyük günahlardandır. Niyetiniz ne olursa olsun haram işlemişsiniz. Bundan tövbe etmelisiniz. Bu bir kul hakkı sayılmaz ama böyle olması da bu günahı küçültmez. Eğer imkanınız varsa evlenin eğer yoksa o kimseden olabildiğince uzak durun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.